Razgovor o Šahto-kulturi: Šahto-kultura za stvari i za ljude, drugi dio

Razgovor o Šahto-kulturi: Šahto-kultura za stvari i za ljude, drugi dio

Točno prije mjesec dana, a dva mjeseca nakon ljetnog početka postavljanja izložbeno-izvedbene Šahto-kulture u Velikoj dvorani Pogona, posjetile su nas Agata Juniku i Anamarija Žugić Borić započinjući prvi dio razgovora za knjigu Šahto-kulture.

Agata: Što je to Šahto-kultura, kako ste je i iz kojih izvora koncipirali?

Anamarija: Odmah bih postavila potpitanje. Može li se ovdje govoriti o preodgoju i proširenju vidika, odnosno o dolaženju do novih spoznaja o svijetu i životu s pomoću kazališta koje je u punom smislu rođeno iz duha glazbe?

 

Danas, 20. rujna u 18h, dva dana prije Ismene - posljednje predstave u ovoj labirintskoj formi ili četiri dana prije završne akcije u kojoj ćemo s vama animirati cijeli šahto-kulturni labirint s Kamovljevom natuknicom Naše zemlje, našeg života i nas ljudi, pozivamo vas u središnji prostor pred Ismeninu šahto-spilju na drugi dio razgovora o tome Što je to Šahto-kultura?, u proširenom sastavu s nekim ekstremno-muzičko-kazališnim ljudima Šahto-kulture.

Kako je labirintski postav u predstavama Panika pod Suncem i Svi pričaju o vremenu mi ne!, radionicama Akceleracionizam i Konji utjecao na dramaturgiju izvedbe, zvučne i tjelesne pažnje? Što je stvaralo sonične putokaze za izložbeno-izvedbena kretanja sudionika i publike?
Pozivamo vas i na bilježenje fragmenata vaših šahto-kulturnih misli i iskustava za foto-esej knjige.

Razgovaraju: Agata Juniku, Anamarija Žugić Borić, Antun Sevšek, Damir Gamulin Gamba, Ivan Marušić Klif, Ana Kreitmeyer, Vilim Matula, Damir Prica Kafka, Darko Begić Bega, Ivan Vinski, Eva Badanjak, Andrija Santro, Damir Bartol Indoš i Tanja Vrvilo.

 

Program rujanske ŠAHTO-KULTURE potražite na linku